Tarihçe  

IMG-20180830-WA0029

Antalya Off-Road Kulübü 2017 yılında kuruldu. Amacımızı hem motorsporlarını hem de doğayı seven insanları yani off-road’cuları bir araya toplamak, 4x4 yarışlar, geziler, eğitimler düzenlemek, Türkiye’de off-road sporunun gelişimi ve tanınması için yeni projeler üretmek olarak belirledik.

İlk aktivitemiz Bodrum Halikarnasos adı altında gerçekleştirildi. Aynı yıl içinde  4-11 Ağustos arasında Uluslararası Transanatolia organizasyonunu yaptık.

Dernek olarak 2017 de kurulmamıza rağmen geçmişimiz 2000 li yıllara dayanır. Ekip halinde Türkiye'de doğada lastik izi bırakmadığımız yer kalmamıştır.

Ekip olarak AKUT üyeliğimiz ve ilk yardım, telsiz kullanımı sertifikalarımız bulunmaktadır. Antalya ve çevresinde dağda zor durumda kalan kurtarılmayı bekleyen kişilere Kolluk kuvvetleri ile beraber hareket ederek ulaşıyoruz.

Yeni başlayan 4x4 kulüplerini cesaretlendirerek, birlikte yarışlar, geziler, eğitimler organizasyonlar yapacağız.

2012'den bu yana Türkiye'nin Uluslararası olan Transanatolia yarışlarında ekip olarak rescue'sünü üstlendik. Halende yapmaktayız. Türkiye'nin takım olarak en büyük Rescue'sünü çıkarabiliyoruz.

Kulübümüz 2017'de kurulmuş çok yeni bir kulüp olmasına rağmen 2018 yılına dört tane (Halikarnasos, Transanatolia, Bajaanatolia ve Antalya Ulusal Aday Mahalli Yarışı) yarış düzenlemektedir.

Daha hala başındayız –henüz 1 yaşındayız- ve yeni projelerle yola devam ediyoruz.


Duyurular

Partnerlerimiz